Naar de inhoud

7.2 Vrijwillige ouderbijdrage

De ouderbijdrage is vrijwillig, maar voor onze school wel belangrijk. Zonder de financiële hulp van ouders/verzorgers kunnen we de activiteiten die buiten het reguliere programma vallen niet organiseren. Het kan voorkomen dat deze extra activiteiten niet doorgaan als we verwachten dat minder dan 90% van de ouders/verzorgers de gevraagde vrijwillige bijdrage voldoen.

Over het algemeen zijn onze ouders/verzorgers bereid om de vrijwillige ouderbijdrage te betalen. Hierdoor kunnen we ieder schooljaar weer een waardevol programma samenstellen voor onze leerlingen. Uiteraard proberen we als school de vrijwillige ouderbijdrage zo laag mogelijk te houden. De oudergeleding van de medezeggenschapsraad wordt jaarlijks gevraagd in te stemmen met de hoogte van de vrijwillige ouderbijdrage en krijgt na afloop van het jaar ook een verantwoording van de bestede gelden onder ogen.

We maken onderscheid tussen een vrijwillige ouderbijdrage en een vrijwillige bijdrage voor specifieke onderwijsprogramma’s en verenigingen.

Ouders/verzorgers kunnen keuzes maken voor wat betreft de aangeboden activiteiten. Het niet (kunnen) betalen van de vrijwillige bijdragen is nooit een reden om leerlingen uit te sluiten van activiteiten of een alternatieve activiteit aan te bieden.

Vrijwillige ouderbijdrage

De vrijwillige ouderbijdrage voor dit schooljaar bedraagt € 90,-. Deze is bestemd voor activiteiten die buiten het reguliere schoolprogramma vallen. Het zijn activiteiten zoals klassenuitjes, excursies, projecten, een jaarafsluiting en activiteitenweken.

Vrijwillige bijdragen voor specifieke onderwijsprogramma's

Wij vragen vrijwillige bijdragen voor specifieke onderwijsprogramma’s die per leerjaar/onderwijsprogramma kunnen verschillen.

Excursies en reizenVrijwillige bijdrage
Brugklaskamp*€ 60,00
Meerdaagse buitenlandse stedentrip, havo leerjaar 3*max. € 475,00
Examenreis, mavo leerjaar 4 en havo leerjaar 5**€ 140,00

*We verwachten dat alle leerlingen meegaan.
**Leerlingen kunnen zich voor deze vrijwillige reizen aanmelden. Het aanbod hiervan vindt onder voorbehoud plaats. De vrijwillige bijdragen geven een indicatie aan.

Activiteiten kunnen alleen doorgang vinden, mits er voldoende financiële bijdragen zijn. Wanneer excursies en/of reizen door omstandigheden niet kunnen doorgaan, dan volgt restitutie van deze bedragen. Wanneer een leerling voor een bepaalde activiteit vrijstelling heeft, vragen we hiervoor geen vrijwillige bijdrage.

Vrijwillige bijdrage voor verenigingen

Daarnaast vragen we een vrijwillige bijdrage voor verenigingen.

VerenigingenVrijwillige brijdrage
bijdrageBijdrage leerlingenvereniging€ 6,00
Bijdrage oudervereniging€ 4,00
Totaal€ 10,00

Wanneer u (een deel van) de vrijwillige bijdragen niet kan of wilt voldoen, dan vragen wij u om dit door te geven via ouderbijdrageelst@lingerijn.nl.